Farnosť Letanovce sa nachádza na Spiši v srdci Slovenského raja. Do farnosti patria aj dve filiálky - Arnutovce a Spišské Tomášovce. Nachádzajú sa tu tri kostoly: farský kostol Všetkých svätých v Letanovciach, kostol svätej Heleny v Arnutovciach a kostol svätého Michala archanjela v Spišských Tomášovciach.

Kostol Všetkých svätých (Letanovce)
arnutovce kostol1
Kostol svätej Heleny (Arnutovce)
Kostol svätého Michala archanjela (Spišské Tomášovce)
Kostol sv. Michala archanjela (Sp. Tomášovce)

Zaujímavosťou je pomerne veľký Letanovský kostol Všetkých svätých, ktorý bol postavený v polovici 13. storočia v románskom slohu. V 14. storočí bol kostol prestavaný a v 18. storočí zbarokizovaný.

Interiér kostola v Letanovciach
Kaplnka svätého Czrila a Metoda
Kaplnka svätého Cyrila a Metoda za obcou
Kaplnka Panny Márie (Letanovce)

Ubytovanie

Na fare v Letanovciach je možnosť ubytovať sa a byť tak hneď pri srdci a vstupnej bráne do Slovenského raja, kde sa dá isť na kratšie či dlhšie turistické trasy alebo využiť cyklochodník naprieč Slovenským rajom. K dispozícii je ubytovanie pre zhruba 20 ľudí. Priamo vo dvore je volejbalové ihrisko a altánok s ohniskom a kotlíkom. Asi 5 minút peši sa nachádza aj futbalové ihrisko. Cena za osobu je 3,- € za noc.

Ubytovanie na fare