26. nedeľa v cezročnom období

(nedožitých 90 rokov)
✞ Margita Kovaľová
(1. výročie)
Terézia z Lisieux, panna, uč.C.
Za zdravie a Bp rokov Olejníkovej

✞ Mária Kubičárová
(5 rokov od úmrtia)
✞ Michal, Štefan, Stanislav a Soňa Pechová
✞ Michal, Mária a Michal
Anjeli strážcovia
✞ Ján Martinko, Marián a Kamil Škabla
✞ Mária Kačmariková
✞ Martin, Anna a Jozef Valigura
Dionýz Areopagita
27. nedeľa v cezročnom období
Za zdravie pre Annu

Za zdravie a Bp pre rodinu Neupauerovú
✞ Jozef, Michal a Zuzana Tripšanská

Poďakovanie za 60 rokov Tatiany
  • ADORÁCIA: vo štvrtok po sv. omši bude vyložená Sviatosť Oltárna
      vo farskom kostole do 21:00
      v Spišských Tomášovciach do 20:00 hod
      v Arnutovciach v stredu do 19:15
    SVIATOSŤ ZMIERENIA v prvopiatkovom týždni budeme vysluhovať nasledovne:
        vo štvrtok od 17:00 do sv. omše (1 kňaz)
        v piatok od 15:00 do sv. omše (2 kňazi)
        každý deň pred sv. omšami
      Arnutovce:
        v stredu od 17:00 do sv. omše (2 kňazi)
      Sviatostná návšteva chorých:
        v piatok dopoludnia
    FATIMSKÁ POBOŽNOSŤ bude v Letanovciach v sobotu o 6:00 hod. a v Spišských Tomášovciach o 6:45 hod.
    MODLITBA SV. RUŽENCA V MESIACI OKTÓBER: veľmi vás povzbudzujeme k modlitbe sv. ruženca v kostole, prípadne v rodinách. V kostole modlitba bude začínať vždy pol hodiny pred sv. omšou, keď nie je sv. omša, tak podľa zaužívaného zvyku. Poprosíme, aby sa v piatok pred prvou sv. omšou predmodlievali deti a mládež. Pripomíname, že tí, čo sa modlia ruženec v kostole alebo rodine, môžu získať aj úplné odpustky, ak splnia nasledujúce podmienky: 1. stačí štvrtina ruženca, teda päť desiatkov, 2. pridať nábožné rozjímanie o tajomstvách, 3. pri verejnom recitovaní treba vysloviť tajomstvá podľa zaužívaného zvyku.
    SVIATOSŤ BIRMOVANIA: Na budúci rok by sa v našej farnosti mala konať birmovka. Na birmovku môžu ísť všetci od terajších ôsmakov a starší. Prvé stretnutie všetkých birmovancov bude v piatok 8.10. a začína sv. omšou
      o 18:30 hod. v Letanovciach aj v Spišských Tomášovciach
      v Arnutovciach v sobotu 9.10 o 18:00 hod.
    ĎAKUJEME.SK: Opäť je možnosť prispieť na činnosť nášho o. z. DOBRÝ PASTIER: LAČHO PASTIRIS na stránke ďakujeme.sk. Každý dar sa tu zdvojnásobuje, t. z. koľko vyzbierame, toľko nám prispeje aj organizácia renovabis. Srdečne ďakujeme každému, kto nám prispeje. Chceli by sme za tieto peniaze nakúpiť hudobné nástroje a dorobiť fasádu.
    ZBIERKA PRE KUBU: Povzbudení návštevou a podnetmi Svätého Otca rozhodli sa slovenskí biskupi vyhlásiť na budúcu nedeľu: 26. septembra 2021: vo všetkých slovenských kostoloch zbierku na pomoc pre núdznych na Kube. Zbierka chce byť jedným z ovocí návštevy Svätého Otca, ktorý opakovane upriamuje pozornosť na bratov a sestry, ktorí majú ťažkosti, zostávajú však prehliadaní. Problémy Kuby prehĺbila celosvetová pandémia koronavírusu. Situácia narastajúcej materiálnej chudoby v tejto krajine je pre nás pripomienkou toho, že máme byť za čo vďační, a zároveň by sme nemali prehliadať tých, ktorí rovnaké šťastie nemajú. Našim cieľom je podeliť sa, tak ako sa v minulosti iní podelili s nami, keď sme to potrebovali. Na dnešnú nedeľu teda biskupi vo všetkých kostoloch vyhlasujú zbierku na pomoc pre chudobných na Kube, a prosia vás o vašu štedrosť v duchu povzbudení, ktoré sme počuli počas návštevy Svätého Otca. Už vopred vám vyslovujeme úprimné "Pán Boh odmeň!" a ďakujeme.
    ZVONČEK z nedele 19.9.:
      Letanovce: 271,95 €
      Spišské Tomášovce: 155,- €
      Arnutovce: 52,75 €
        Z krstu rodina Molčanová obetovala na kostol 100,- €
        Bohuznámi obetovali na faru 520,- €
        Bohuznámi obetovali na Strelník 100,- €
        Bohuznáma obetovala na faru 20,- €
    Na upratovanie kostola prosíme rodiny týchto veriacich:
      LETANOVCE:
        KRAMÁROVÁ, KUBIČÁROVÁ, PODOLINSKÝ, MATZ, KRAMÁR, KNIŽKA, KLADNÁ, KUBIČÁR
        V sobotu ráno o 7:30