24. nedeľa v cezročnom období

féria
Za birmovancov
Za zdravie a Božiu pomoc pre Emila a Rozáliu Gabčo
(50 rokov spoločného života)
23.09.
Pio z Pietrelciny, reh.
spomienka
✞ Mária Jurčíková
24.09.
Gerhard Sagredo
25. nedeľa v cezročnom období
✞ Viera Burinová

Za zdravie Jožky, Márie a Marieny
Za Boží ľud

✞ Štefan Fridmanský
Za zdravie a Božiu pomoc pre rodinu Hrubiznovú, Gallikovú a Toporcerovú
  • Tento týždeň sú JESENNÉ KÁNTROVÉ DNI v stredu, piatok a sobotu. Záväzný je jedn deň. Ich obsahom je poďakovanie za úrodu.
    ADORÁCIE budú tento týždeň nasledovne:
      Letanovce: v piatok po sv. omši do 23:00
      Spišské Tomášovce: vo štvrtok od 17:00 do svätej omše
      Arnutovce: v stredu od 16:30 do svätej omše
    V našej farnosti na budúci rok plánujeme prípravu na SVIATOSŤ BIRMOVANIA. Na birmovku berieme všetkých od terajších ôsmakov a starších. Začneme teda aj prípravu na birmovku a preto prosíme birmovancov, aby si vzali prihlášku na birmovku v sakristii, vypísali ju a doniesli späť do sakristie. Zároveň v piatok raz mesačne budeme mávať sväté omše ako duchovné obnovy, zvlášť pre birmovancov o 20:00. Po svätej omši bude diskusia s hosťom a adorácia do 23:00. Prvá takáto svätá omša bude najbližší piatok. Okrem toho budú mávať birmovanci stretnutia v skupinkách s animátormi raz za dva týždne.
    Začíname aj prípravu na PRVÉ SVÄTÉ PRIJÍMANIE a preto tiež prosíme, aby si rodičia prvoprijímajúcich detí vyzdvihli prihlášky na prvé sväté prijímanie.
    Stretnutie Farskej Pastoračnej Rady sa uskutoční v nedeľu o 15:00 hod.
    Najbližšiu sobotu (23.9.2017) o 18.00 bude stretnutie manželov na fare.
    Záujemcovia, ktorí by chceli ísť na blahorečenie Dona Titusa Zemana, SDB, ktoré sa bude konať v Bratislave – Vajnoroch dňa 30.9., nech sa prihlásia v sakristii kostola. Predpokladaná cena je 20,- €
    SPIŠSKÉ TOMÁŠOVCE: Ďakujeme chlapom, ktorí opravovali múr okolo kostola. Oprava stála 310,- € a maľovanie plotu cca 200,- €. PÁN BOH ZAPLAŤ!
    LETANOVCE: Finančná rekapitulácia - farský dvor a potok: osadenie rúr 1775,- €, rozbíjanie betónového chodníka 255,37 €, nový chodník 570,- €, jazierko, osvetlenie a výsadba stromčekov – cca 1200,- €. Spolu = 3800,37 €. Jazierko a stromčeky boli zaplatené z peňazí, ktoré tento rok zarobilo pastoračné centrum biskupa Jána Vojtaššáka. Srdečne ďakujeme všetkým, ktorí akýmkoľvek spôsobom pomohli.
    ZVONČEK z nedele 3.9.:
      Letanovce: 156,13 €
      Spišské Tomášovce: 95,- €
      Arnutovce: 27,52 €
      Pán Boh zaplať!
    DOBRODINCI:
      Letanovce:
        Bohuznáma obetovala na kostol 50,- €
      Spišské Tomášovce:
        Novomanželia Graindoví obetovali na kostol 50,- €
        Pútnici z Čnestochovej obetovali na kostol 95,- €
        Bohuznáma obetovala na faru 10,- €