24. nedeľa v cezročnom období

Liturgický prehľad LetanovceSpišské TomášovceArnutovce
17.09.
Róbert Bellarmín, biskup, uč.C.
ľubovoľná spomienka
23.09.
Pio z Pietrelciny, reh.
25. nedeľa v cezročnom období
Poďakovanie za dožitie životného jubilea

Za Boží ľud
✞ Emília Tripšanská
✞ Michal, Katarína, Jozef a Mária
  • Adorácie tento týždeň budú ako zvyčajne.
    SVIATOSŤ ZMIERENIA pred sviatosťou birmovania budeme vysluhovať nasledovne:
      Pre rodinných príslušníkov (rodičia, starí rodiča, súrodenci) vždy hodinu pred svätou omšou.
      Spoločná svätá spoveď pre birmovancov a birmovných rodičov bude v sobotu od 9:00 do 11:00 v každom kostole.
    Posledný nácvik na birmovku bude v piatok v Letanovciach po svätej omši.
    Jesenné kántrové dni sú tento týždeň v stredu, piatok a sobotu. Záväzný je jeden deň. Ich obsahom je poďakovanie za úrodu.
    Odpustová slávnosť Sv. Michala, archanjela bude v Spišských Tomášovciach v sobotu 29.9. o 10:30 hod.
    Pozývame na Púť do Mariánky a Šaštína so zástavkou na Skalke pri Trenčíne. Púť sa uskutoční v dňoch 6.: 7.10.2018. Cena je 47,- € na osobu. Prihlasovanie a bližšie info u pani Kormančíkovej, mobil: 0903 432 447
    Chceme Vás upozorniť, že sa nám opäť podarilo rozbehnúť DARCOVSKÚ KAMPAŇ pre dokončenie výstavby Misijného a komunitného centra DOBRÝ PASTIER: LAČHO PASTIRIS na Strelníku. Viac info, ako aj spôsob, ako môžete pomôcť nájdete na linku: RENOVABIS
    Na základe rozhodnutia diecézneho biskupa začína v našej diecéze Diecézna škola viery. Prednášky k prehĺbenie duchovného života veriacich a vzájomnej spolupatričnosti budú počas nasledujúcich štyroch rokov v našom dekanáte v Spišskej Novej Vsi. Tento rok bude 7 prednášok o sviatostiach: každý tretí štvrtok v mesiaci. Školy viery sa môžu zúčastniť všetci veriaci, ktorí už prijali sviatosť birmovania a majú záujem o prehĺbenie svojich vedomostí, viery a duchovného života. Kto sa zúčastní minimálne piatich stretnutí dostane certifikát o absolvovaní školy viery. Prvé stretnutie Diecéznej školy viery sa uskutoční vo štvrtok 20.9.2018 v Malom kostole na Levočskej ulici v Spišskej Novej Vsi. Začíname sv. omšou o 16,30 ktorú bude celebrovať prednášateľ. Po sv. omši bude v Malom kostole 40 minútová prednáška a 20 minútová diskusia. Prosíme všetkých účastníkov, aby sa následne po skončení stretnutia zapísali vzadu na prezenčné hárky u osôb na to určených. Všetkých srdečne pozývame.
    ZVONČEK z nedele 2.9.:
      Letanovce: 166,82 €
      Spišské Tomášovce: 145,- €
      Arnutovce: 23,53 €
      Kláštorisko: 458,40 €
      Pán Boh zaplať!
    DOBRODINCI:
      Letanovce:
        Bohuznáma obetovala na kostol: 350,- €
      Arnutovce:
        Bohuznáma na birmovkový obed prispela 50,- €
        Bohuznáma obetovala na hostie 10,- €