slávnosť, prikázaný sviatok

Bohumír, biskup
32. nedeľa v cezročnom období
Poďakovanie za 50 rokov spoloč. života manželov Neupauerových
  • Farský kostol bude otvorený každý deň na súkromnú modlitbu od 13:00 do 17:00 hod. Pamätajme ale, že v kostole nesmie byť v tom istom čase viac ako šesť ľudí.
    Prosíme Vás, aby ste dodržiavali všetky hygienické nariadenia: rúško ✞ odstup ✞ dezinfekcia rúk. Kostol budeme každý deň dezinfikovať.
    Ponúkame Vám Liturgiu domácej cirkvi na slávnosť Všetkých svätých. Nájdete ju na našej farskej stránke.
    POHREB DIECÉZNEHO BISKUPA: Milí veriaci, vzhľadom na aktuálnu situáciu s ochorením Covid-19 a na obmedzenia s tým spojené sa na rozlúčke s diecéznym otcom biskupom Štefanom zúčastní iba jeho najbližšia rodina, biskupi Slovenska a najbližší spolupracovníci z radov kňazov a laikov, ktorí budú konkrétne oslovení. Ostatní, ktorí sa chcú zúčastniť na poslednej rozlúčke, môžu ostať vonku pred katedrálou pri dodržaní stanovených protiepidemiologických opatrení; v tomto prípade nie je možná koncelebrácia.Bolo by vhodné, aby ste v deň pohrebu,: hoci v inom čase,: obetovali svätú omšu za zosnulého otca biskupa Štefana. Prenos pohrebných obradov bude zabezpečený TV LUX a Rádiom Lumen. Po skončení obmedzení, v predpokladanom čase po niekoľkých mesiacoch, máme v úmysle pozvať vás na zádušnú svätú omšu za nášho diecézneho biskupa Štefana, na ktorej by ste sa mohli zúčastniť v čo najväčšom počte. Na túto svätú omšu by sme pozvali aj všetkých jeho blízkych ľudí, ktorí sa na pohrebe nemohli zúčastniť. Po svätej omši by bol sprievod k jeho hrobu s krátkou pobožnosťou.
    Sv. zmierenia budeme vysluhovať individuálne po dohode. Treba sa ozvať telefonicky na naše mobily:
      farár: 0911 140 887
      kaplán: 0918 077 766
    To platí aj o sviatostnej návšteve chorých.
    V kostole pri vchodoch budú položené knihy: Blahoslavený Carlo Acutis (cena 5,- €) a Moderný svätý (cena 3,- €) a Manželský plánovací kalendár 2021 (cena 11,- €).
        Bohuznámi obetovali na kostol 50,- €
        Bohuznámi obetovali 20,- €, za zvonenie 10,- €
    Dnes nemáme odpustovú oferu, ale tento týždeň bude Zbierka na energie. Je možnosť prispieť do pokladničiek v kostole počas týždňa alebo priamo na účet farnosti. Pán Boh zaplať!
    Sviatosť manželstva chcú prijať:
      Vladimír Pecha, syn Vladimíra a Brigity rodenej Pokutovej, narodený v Spišskej Novej Vsi, bývajúci v Spišských Tomášovciach a
      Aneta Horváthová, dcéra Petra a Marcely rodenej Tomiovej, narodená v Spišskej Novej Vsi, bývajúca v Smižanoch. (1x)

Jozef Behár, narodený v Spišskej Novej Vsi, bývajúci v Arnutovciach a
      Viktória Behárová, narodená v Spišskej Novej Vsi, Bývajúca v Arnutovciach. (1x)

• Liturgické oznamy (21.04.2024)
    Liturgické oznamy (14.04.2024)
    Liturgické oznamy (07.04.2024)