4. pôstna nedeľa

5. pôstna nedeľa
✞ Ladislav a Jozef Brandobur
(Priamy prenos)
  • FARSKÝ KOSTOL BUDE OTVORENÝ pre súkromnú poklonu každý deň od 8:00 do 18:00 hod. Prosíme Vás, aby ste dodržiavali prísne hygienické predpisy: nosiť si do kostola svoju knižku, sadať na miesto nie blízko ostatných, kýchať a kašlať do vreckovky, po návrate domov si umyť ruky.
    SVIATOSŤ ZMIERENIA: Kto by potreboval vyslúžiť sviatosť zmierenia, nech dôjde za nami na faru alebo sa ohlási telefonicky (mob.: 0911 140 887). Sme Vám k dispozícii. Samozrejme, je potrebné zachovať všetky súčasné hygienické predpisy: mať rúško (prípadne aj rukavice), umývať si ruky, dodržiavať odstup.
    PRÍPRAVA NA PRVÉ SV. PRIJÍMANIE: Prosíme rodičov, aby deťom pomohli s prípravou na prvé sv. prijímanie. Na našej farskej stránke sú otázky aj príprava na sviatosť zmierenia, ktoré vám pri tom pomôžu. Na stránke sú tiež aj zavesené obrázky: pôstna aktivita pre deti. Tam si môžu pozrieť jednotlivé úlohy na štvrtý, piaty a šiesty pôstny týždeň.
    Zo sobotu na nedeľu v noci sa mení čas. O 02:00 hod. stredoeurópskeho času posúvame hodiny na 03:00 hod. letného času.
    Na budúcu nedeľu (5. pôstnu) sa zahaľujú kríže, ktoré budú zahalené až do obradov Veľkého piatku.
    Naši otcovia biskupi nás povzbudzujú k prísnemu pôstnu každý piatok tak, ako sa postíme na Veľký piatok alebo Popolcovú stredu s úmyslom za zastavenie kmoronavírusu vo svete.
    PONUKA: LITURGIA DOMÁCEJ CIRKVI Milí bratia a sestry! V týchto dňoch, keď sú naše rodiny doma a nemôžu byť prítomné na sv. omši, si zrejme aj my uvedomujeme dar ich prítomnosti i to, že Cirkev žije i prežije v rodinách a vďaka rodinám, ktoré v sebe uchránia živú prítomnosť Krista. Rodiny si zase majú možnosť viac uvedomiť to, že sú domácou cirkvou, ktorá žije zo spoločnej modlitby, z Božieho slova, z duchovného sv. prijímania, ktorých prvými sprostredkovateľmi sú manželia, rodičia a to nielen z moci sviatosti krstu, ale aj z moci a milosti sviatosti manželstva. Ponúkame rodinám "Liturgiu domácej cirkvi", na nasledujúcu nedeľu i v ďalšie nedele a povzbuďte ich, aby sa spoločne stretli nielen pri sledovaní sv. omše v TV, ale aj pri ich spoločnej rodinnej liturgii: PDF Každý týždeň nájdete texty liturgie na webe: zastolom.sk. Túto liturgiu pripravil taliansky kňaz Renzo Bonetti (viac o ňom tu: Liturgia)
        Rodina Šefčíková obetovala z krstín na kostol 50,- €
        Rodina Gumanová obetovala na kostol z krstín 80,- €

• Liturgické oznamy (21.04.2024)