4. Veľkonočná nedeľa

ľubovoľná spomienka
Na úmysel kňaza
Školská
Za prvoprijímajúce deti a ich rodičov
Marek, evanjelista
sviatok
✞ Ľudmila a Jozef Nemčík, Margita, Veronika a Jozef Šefčík
✞ Mária a Eduard Vrana, Eduard, Ervín a Branislav
Klétus
Za ✞ z rodiny Urbanovej
Za ✞ z rodiny Kostelníkovej, zaťovia a Vierka
Simeon, biskup
✞ Agnesa a Cyril Petrovič a Ľudovít
Peter Chanel, kňaz,muč.
5. Veľkonočná nedeľa
✞ Ján Tkáč, rodičia Justína a Jozef

Za zdravie a Božiu pomoc pre Annu a Štefana Tišerových

✞ Štefan a Jozefina Valigurová
  • Poďakovanie rektora kňazského seminára: Milovaní bratia a sestry! V dnešný deň, keď slávime Nedeľu Dobrého pastiera a v našej diecéze sa koná zbierka na kňazský seminár, vám chcem v mene celého seminárskeho spoločenstva z celého srdca poďakovať za vašu priazeň a štedrosť, za vaše modlitby a obety, za vašu lásku ku kňazom a bohoslovcom. V kňazskom seminári máme aktuálne 27 seminaristov. V júni bude vysvätených 8 novokňazov a 3 diakoni. Do 1. ročníka sa hlási 8 nových uchádzačov. Všetci povolaní ku kňazstvu sa pripravujú na túto službu v seminári aj vďaka vašej živej viere, štedrosti a láske. Pán Boh zaplať za akúkoľvek vašu podporu. Ostávame s vami v modlitbách spojení. Peter Majda, rektor kňazského seminára v Spišskej Kapitule.
    Koncert kapely Smaily: Na budúcu nedeľu po druhej sv. omši bude krátky koncert kapely gospelovej Smaily z Popradu, ktorá sa nám predstaví s novým albumom „Nebojte sa!”.
    ADORACIE budú ako zvyčajne:
      v Letanovciach vo štvrtok po sv. omši do 21 :00
      v Spišských Tomášovciach vo štvrtok po sv. omši do 19:00
      v Arnutovciach v stredu po sv. omši
    Stretnutie členov Farskej pastoračnej rady bude v utorok o 19:00 na fare v Letanovciach.
    SPIŠSKÉ TOMÁŠOVCE: stretnutie chlapcov (miništrantov) tento týždeň bude v sobotu 0 10:30 a stretnutie detí v piatok po sv. omši. Brigáda bude v pondelok a utorok od 10:00, vo štvrtok, piatok a sobotu od rána V piatok po sv. omši bude STRETNUTIE RODIČOV PRVOPRIJÍMAJÚCICH DETÍ.
    SPIŠSKÉ TOMÁŠOVCE: Pripravuje sa nový zoznam upratovania kostola, chceme vás poprosiť, ak by ešte niekto chcel sa pridať a upratovať kostol a doteraz nebol v zozname, nech sa príde zapísať do sakristie.
    Stretnutie mladých bude v sobotu o 19:00 v centre bl. Carla Acutisa.
    Stretnutie lektorov bude v sobotu o 18:00 na fare v Letanovciach.
    PÚŤ DO KRAKOVA s rádiom Lumen: Srdečne Vás pozývame na púť do Svätyne Božieho milosrdenstva v Krakove s rádiom Lumen, ktorá sa uskutoční 4, mája 2024. Hlavným celebrantom bude náš diecézny biskup František. Cena na osobuje 15,- €. Prosíme záujemcov, aby sa zapísali čo najskôr.
    PÚŤ DO FATIMY: Takisto srdečne pozývame na púť do Fatimy, bližšie informácie nájdete na plagátoch na výveske.
    OBETNÉ DARY: Povzbudzujeme Vás, aby ste k sv. omšiam prinášali aj svoje obetné dary - t. z. napíšte na lístok svoj obetný dar (modlitba, práca, obeta,...) a lístok vhoďte do košíka pod obetným stolom. Chceme takto viac prepojiť slávenie Eucharistie naším každodenným životom v tejto tretej etape pastoračného projektu Ježišova cesta do Emauz.
    ZVONČEK z nedele 14.4.:
      Letanovce: 266,15 €
      Spišské Tomášovce: 230,- €
      Arnutovce: 189,40 €
        Z krstu obetovala rodina Plitková 70,- €
        Členovia ružencového bratstva obetovali na novú faru 470,- €
        Bohuznáma obetovala na centrum bl. Carla Acutisa 500,- € a na novú faru 500,- €
      Arnutovce:
        Bohuznárna rodina obetovala na faru v Letanovciach 100,- € a na kostol v Arnutovciach 100,- €
        Bohuznámi obetovali na hostie 20,- €
    Dnešnú nedeľu Dobrého pastiera sa koná zbierka NA SEMINÁR.
    Na upratovanie kostola tento týždeň prosíme rodiny týchto veriacich:
      LETANOVCE:
        MUŠUTA, OLEJNÍK, OLEJNÍK, ŠMELKO, SLEBODNÍK, HRIC, HANZELY ,ŠTEFKO
        V sobotu ráno o 7:30
      SPIŠSKÉ TOMÁŠOVCE:
        MÁRIA KATARÍNA ČESLOVÁ, MICHAL BARTOŠ, MILAN PAĽUCH, HELENA PECHOVÁ z Dubovej 313
      ARNUTOVCE:
    Sviatosť manželstva chcú prijať:
      Marek Fedorčák, syn a Františkaa a Márie rodenej Oravcovej, narodený v Spišskej Novej Vsi, bývajúci v Spišskej Novej Vsi, Krčméryho 2318/6 a
      Natália Paľuchováú, dcéra Gabriela a Ľubomíry rodenej Bartošovej, narodená v Spišskej Novej Vsi, bývajúca v Spišských Tomášovciach, Slov. raja 31/38. (1x)

• Liturgické oznamy (14.04.2024)
    Liturgické oznamy (07.04.2024)