V nedeľu 30. septembra sa v našej farnosti konala 29. LUMENtúra spojená so spoznávaním našej prírody.

Zraz účastníkov bol o 9.30 na parkovisku Ďurkovec pri Spišských Tomášovciach. Prišlo sem zhruba 200 veriacich z celého Slovenska. Po krátkom privítaní a požehnaní od pána riaditeľa rádia LUMEN vdp. Juraja Spuchľáka si všetci urobili spoločnú fotografiu na lúke a vyrazili sme smerom na kameňolom. Cieľom našej púte bol Tomášovský výhľad, na ktorý sme dorazili okolo 10.30. Cestou tam nám členovia združenia Verbum Bonum, pán Kormančík a pani Hricová, poskytli odborný výklad k biotopom a iným zaujímavostiam tejto lokality. Na svoje si prišli aj deti, ktorých tu nebolo málo, ktoré male počas výkladu možnosť odpovedať na otázky naších sprievodcov a získať dorbnú odmenu. Sprevádzal nás aj prirodovedec Miroslava Sanigu, ktorý nám okrem zaujímavých príhod nakoniec aj zaspieval. Svätú omšu celebroval vdp. Juraj Spuchľák pri turistickom prístrešku neˇ%daleko Tomáľovského výhľadu. Počasie nám prialo, takže všetci účastníci si odniesli okrem duchovnej posily aj krásny zážitok z prírody Slovenského raja.

audioZáznam zo svatej omše

29 lumentura 20181001 1674946077Fotogaléria